1.4 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023

Vdechněte nový život do svého obývacího pokoje

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Máte pocit, že váš obývací pokoj nezažil pořádnou změnu již několik let a právě teď přišel její čas? Nemusíte čekat další dlouhou dobu na to, abyste jí vdechli nový život a váš interiér dostal druhou šanci. Vyměňte svůj obývací pokoj za lepší a ciťte se doma zase o něco pohodlněji.

Dominantou je gauč
Nejvýraznější dominantou každého obývacího pokoje, a to bez ohledu na jeho velikost, je gauč, který využívá každý člen rodiny naplno. Namísto starého vysedého modelu se vám bude hodit moderní pohovka, která splní všechny praktické, ale i vizuální funkce. Podle svého obývacího pokoje si vyberte, zda chcete rohovou sedačku (do tvaru L a U) nebo zvolíte běžný tvar. Rozhodněte také to, kolik kusovou pohovku potřebujete.

V menších domácnostech bude stačit jen jedna pohovka, kde si sednou dva lidé. U větších rodin bude třeba sady pohovek se dvěma samostatnými částmi nebo s křeslem, případně is taburetky, kde můžete posadit příležitostné hosty.

Taburetky nepoužívejte k pravidelnému sezení – nelze na nich opřít a člen rodiny, na kterého toto místo zůstane, s vámi dlouho v kruhu rodiny v obýváku sedět nevydrží. Využívat je můžete také k vyložení nohou. Je snadné přesouvat taburetku tam, kde zrovna potřebujete.

Televizor s příslušenstvím
V domácnostech se zpravidla vždy vyskytují televizní obrazovky, ke kterým si ve volném čase sednete a podíváte zprávy, celovečerní film nebo si vychutnáte zajímavý seriál na odreagování se od běžných problémů. Při výměně zařízení obývacího pokoje tedy nezapomeňte ani na praktický TV stolek, na který můžete televizor na podstavci položit nebo může sloužit jako polička a úložný prostor pod televizorem, který bude umístěn přímo na zdi.

Model televizního stolku můžete vybrat dle potřeb – se šuplíky nebo s otevřenými poličkami. Je to ideální místo pro odložení příslušenství k televizoru, a to kabelů, ovladačů nebo přehrávačů.

Při výměně zařízení obývacího pokoje se můžete poohlédnout i po novém televizoru, abyste při zařizování vše vyklidili, vymalovali stěny a nainstalovali rovnou nový model. Samozřejmě, jen pokud to rozpočet na modernizaci umožňuje.

Myslete na detaily
V novém obývacím pokoji se vám může sejít i konferenční stolek, který budete zaručeně využívat na denní bázi. Menší předměty, jako jsou krémy na ruce, sluchátka či knihy, které pravidelně používáte, na něm najdou své místo. Zvolíte minimalistický styl, extravagantní nebo preferujete raději retro?

Při zařizování se rozhodněte, jestli pro vás nebude vhodnou volbou i menší koberec, který byste umístili k pohovce, případně pod konferenční stolek. Nohy tak budete mít v teple a koberec kromě dekorační funkce splní i tu praktickou. Vhodné je ho jednou za čas nechat profesionálně vyčistit, aby vypadal jako nový a vy jste měli jistotu, že se v něm neusazují částečky prachu.

V každém interiéru, a tedy iv každé místnosti v domácnosti (obývací pokoj nevyjímaje), je důležité dostatečné osvětlení, abyste měli vždy prostor světlý ve chvílích, kdy to potřebujete. Tmavé pokoje, které po zapadnutí slunce a odeznění denního světla nedokážete prosvítit, působí depresivně a pochmurně. Raději z nich odcházíte, než byste tam měli trávit svůj volný čas. Kromě stropního světla se vám budou hodit také menší stolní nebo stojící lampy, které dáte tam, kde přímé osvětlení potřebujete nejvíce.

Zařiďte si obývací pokoj podle svých představ, inspirujte se na zajímavých designových blozích a dejte do něj kus svého srdce. Vždyť celá rodina v té tráví spoustu času a určitě chcete, aby se zde každý cítil co nejlépe.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here